FCUpdate
·8 June 2024
In partnership with
Yahoo sportsFCUpdate
·8 June 2024
Voormalig international Demy de Zeeuw heeft in De Oranjezomer zijn ideale middenveld voor het Nederlands elftal geschetst, mocht Frenkie de Jong de eerste EK-wedstrijd (op 16 juni tegen Polen) niet van de partij zijn. De oud-speler van onder meer AZ en Ajax is onder de indruk van Teun Koopmeiners, die hij dan ook een basisplaats zou gunnen.
De inmiddels 41-jarige De Zeeuw kwam tussen 2007 en 2010 tot 27 wedstrijden in Oranje, waarmee hij actief was op het EK van 2008 en het WK van 2010. Hélène Hendriks wil van hem weten hoe hij het middenveld van het huidige Nederlands elftal zou samenstellen. "Ik vond zelf Koopmeiners heel goed spelen in de finale van de Europa League. Die vind ik de laatste tijd heel goed, ik zou met hem, Tijjani Reijnders en Jerdy Schouten gaan spelen, als Frenkie niet kan spelen."
Van dat drietal is Reijnders wat De Zeeuw betreft het meest met hemzelf te vergelijken. "Ik denk dat we een beetje hetzelfde zijn. Box-to-box, creatief. En eigenlijk altijd vooruitspelen, ik denk dat dat belangrijk is tegenwoordig."