Jong AZ opent seizoen met nederlaag tegen RKC | OneFootball

Jong AZ opent seizoen met nederlaag tegen RKC | OneFootball

In partnership with

Yahoo sports
Icon: AZFanpage

AZFanpage

·11. August 2025

Jong AZ opent seizoen met nederlaag tegen RKC

Artikelbild:Jong AZ opent seizoen met nederlaag tegen RKC

Jong AZ is het nieuwe seizoen in de Keuken Kampioen Divisie begonnen met een 2-3 nederlaag tegen RKC Waalwijk. Op het AFAS Trainingscomplex scoorden Sem van Duijn en Jasper Hartog voor de Alkmaarders, terwijl Michiel Kramer, Chris Lokesa en Jesper Uneken namens de bezoekers trefzeker waren.

Flitsende eerste helft

De openingsfase leverde al snel kansen op voor beide ploegen. RKC kwam na een kwartier op voorsprong via een strafschop van Kramer. Van Duijn bracht AZ vijf minuten later op gelijke hoogte met een fraaie draaibeweging en schot. Zes minuten daarna zorgde een weergaloze solo van Jasper Hartog voor de 2-1, maar vrijwel direct maakte Lokesa er 2-2 van. Binnen 28 minuten stond de eindstand op het bord — de snelste 2-2 sinds 2021.


OneFootball Videos


Jesper Uneken bezorgt RKC Waalwijk de overwinning

In het tweede bedrijf was Toppenberg het dichtst bij de winnende treffer. Zijn afstandsschot werd gekeerd door keeper Spenkelink en even later raakte hij de lat. Toch was het RKC Waalwijk die met drie punten huiswaarts keerde. Spits Jesper Uneken kwam bij de eerste poging tot een schot in het zestienmetergebied, maar Mathijs Menu was er op tijd bij en blokkeerde de poging. Eén minuut later was het toch Jesper Uneken die RKC op een 3-2 voorsprong bracht. In de slotfase zette Jong AZ nog aan maar tot een gelijkmaker leidde het niet. Daardoor verloor Jong AZ zijn eerste wedstrijd van het seizoen.

Blik op Jong Ajax

Volgende week maandag wacht op Sportpark De Toekomst de beloftentopper tegen Jong Ajax.

Karakteristieken

Doelpunten: 14′ Kramer (strafschop) 0-1, 20’ Van Duijn 1-1, 26’ Hartog 2-1, 28’ Lokesa 2-2

Gele kaarten: Esajas, Robbemond (Jong AZ) van Gelderen, Uneken (RKC Waalwijk)

Opstelling Jong AZ: Owusu-Oduro; Dijkstra, Twisk, van Duijl (46’ Menu), Esajas (78’ Inge); Boogaard, Robbemond (78’ Budko), Kwakman; Hartog (78’ van de Ban), van Duijn, Toppenberg (78’ Oud)

Opstelling RKC Waalwijk: Spenkelink; Familia-Castillo, Wouters, van Eijma (59’ Kuijpers), van Gelderen (69’ Kuster); Weidmann, Uneken, Roemeratoe; Lokesa (83’ Witteveen), Kramer (59’ van der Venne), Cleonise (59’ Cleonise)

Foto: PRO SHOTS / Ron Baltus

Impressum des Publishers ansehen