Feyenoorder Sliti helpt Oranje O19 met doelpunt aan finaleplek op EK | OneFootball

Feyenoorder Sliti helpt Oranje O19 met doelpunt aan finaleplek op EK | OneFootball

In partnership with

Yahoo sports
Icon: FR12.nl

FR12.nl

·23 de junho de 2025

Feyenoorder Sliti helpt Oranje O19 met doelpunt aan finaleplek op EK

Imagem do artigo:Feyenoorder Sliti helpt Oranje O19 met doelpunt aan finaleplek op EK

Nederland Onder 19 heeft zich maandagavond geplaatst voor de finale van het EK. In Boekarest werd gastland Roemenië met 3-1 verslagen. Feyenoorders Aymen Sliti en Givairo Read stonden aan de aftrap en maakten een goede indruk in de halve finale. Sliti kroonde zich zelfs tot doelpuntenmaker. Zépiqueno Redmond viel na rust nog in.

Het duel begon fel, met in de openingsfase direct een gevaarlijke voorzet van Read die net niet kon worden binnengetikt. Oranje nam gaandeweg de controle over, wat leidde tot een verdiende voorsprong via spits Don-Angelo Konadu. Kort daarna was het Kees Smit die de marge verdubbelde.


Vídeos OneFootball


Na rust was het Aymen Sliti die zich liet gelden. De linksbuiten van Feyenoord schoot na een vlotte aanval beheerst de 3-0 binnen. Het betekende zijn tweede treffer van het toernooi. Niet veel later werd hij gewisseld en vervangen door Redmond.

Roemenië wist nog wat terug te doen met een afstandsschot via David Barbu, maar echt in gevaar kwam Oranje niet meer. Wel kreeg Givairo Read in de slotfase nog een gele kaart, maar dat heeft geen gevolgen voor de finale.

Finale tegen Spanje

Door de overwinning plaatst Nederland zich voor de finale van het EK Onder 19. Die wordt donderdagavond gespeeld tegen Spanje, dat eerder op de dag na een spectaculair duel met 6-5 won van Duitsland. Oranje gaat dan op jacht naar de eerste Europese titel in deze leeftijdscategorie sinds 2011.

Saiba mais sobre o veículo