FR12.nl
·30 marzo 2025
In partnership with
Yahoo sportsFR12.nl
·30 marzo 2025
Het is weer matchday! Feyenoord gaat vanmiddag een thuiswedstrijd spelen in De Kuip tegen Go Ahead Eagles uit Deventer. De Rotterdammers willen het goede resultaat van voor de interlandperiode tegen FC Twente een goed vervolg geven. Om 16.45 uur trappen de twee ploegen als laatste af in speelronde 27 van de Eredivisie.
Met een wedstrijd minder kunnen de Rotterdammers vanmiddag uitstekende zaken doen in de strijd om plek drie. Aankomende woensdag haalt de ploeg van Robin van Persie de wedstrijd in eigen huis in tegen FC Groningen. Wanneer Feyenoord beide wedstrijden winnend weet af te sluiten, komen zij op 53 punten. Bij die situatie zullen de Rotterdammers definitief de derde plaats in haar bezit nemen. Bij elk ander resultaat zijn ze afhankelijk van concurrenten, AZ, FC Utrecht, FC Twente en zelfs de tegenstander van vanavond.
Go Ahead Eagles kent namelijk een uitstekend seizoen. De formatie uit Deventer bezit momenteel de zevende positie in de Nederlandse competitie en heeft al 44 punten weten te verzamelen. Daarnaast is de selectie Paul Simonis binnenkort weer te bewonderen in De Kuip. Go Ahead Eagles heeft zich namelijk geplaatst voor de finale van het bekertoernooi.
Eerder dit seizoen wist Feyenoord in een uitstekende wedstrijd Go Ahead Eagles in de eigen Adelaarshorst aan de kant te zetten. Onder leiding van Brian Priske wisten de Rotterdammers met 1-5 te winnen. Milambo, Osman, Timber, Ueda en Carranza maakten de doelpunten destijds voor Feyenoord.
Nadat afgelopen interlandperiode weer veel Feyenoorders in actie zijn gekomen, kan de focus nu volledig worden gericht op het restant van de Eredivisie. Feyenoord speelt nog negen wedstrijden tot de zomerstop en hierin moet minimaal de derde plaats worden behaald. "Garantie hebben we niet, maar het is wel ons doel", reageert de trainer op de vraag hoe Feyenoord eenzelfde soort wedstrijd als tegen FC Twente op de mat kan leggen. "Toen vertelde ik ook al na de wedstrijd dat het onze norm moet worden."
Blessure technisch gaat het steeds wat beter bij de Rotterdammers. Feyenoord kan tegen Go Ahead Eagles weer beschikken over Ramiz Zerrouki. "Ramiz is beschikbaar, die heeft een aantal dagen meegetraind," bevestigde van Persie tijdens het persmoment in De Kuip. "Dat gaat de goede kant op. Milambo is ook beschikbaar en dat is het voor nu. Daar zijn we heel blij mee."
Ayase Ueda is niet fit genoeg om zondag te starten tegen Go Ahead Eagles. De spits van Feyenoord heeft een enkelblessure opgelopen tijdens de interlandperiode en kan daardoor niet meespelen aankomend weekend. Van Persie laat weten dat ook Hugo Bueno geen minuten kan maken als het over de linksbackpositie gaat. De linksback meldde zich tijdens de interlandperiode af voor de beloftenploeg van Spanje met een blessure. De thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles komt te vroeg voor hem, en hij behoort dan ook niet tot de wedstrijdselectie.
Vermoedelijke opstelling FeyenoordWellenreuther; Read, Beelen, Hancko, Smal; Hwang, Moder, Milambo; Hadj Moussa, Carranza, Paixão.
Voor Go Ahead Eagles staat een spannende fase te wachten, want de ploeg van Paul Simonis speelt nog voor Europees voetbal en staat ondertussen ook in de bekerfinale tegen AZ. Eerst zal de nummer zeven van de Eredivisie vanmiddag afreizen naar De Kuip voor de ontmoeting met Feyenoord.
"We hebben de jongens een paar dagen vrij gegeven", vertelt Simonis op de website van Go Ahead Eagles. De bekerfinalist heeft dus een soortgelijke voorbereiding getroffen als Feyenoord, nadat de laatste vier duels (waaronder twee keer tegen PSV) allemaal werden gewonnen. "Dat is ook nodig, want er komt een drukke periode aan. Op verschillende fronten spelen we nog ergens voor. Als wij ons van onze beste kant laten zien en ons strijdplan combineren met de juiste vechtlust, dan kunnen we het iedere tegenstander lastig maken", vertelde Simonis.
Voor Feyenoord is het een meevaller dat Go Ahead Eagles een paar spelers moet missen wegens blessures. Zo zijn Søren Tengstedt, Jakob Breum en Finn Stokkers in ieder geval niet inzetbaar, terwijl Calvin Twigt een twijfelgeval is.
Vermoedelijke opstelling Go Ahead EaglesDe Busser; Deijl, Nauber, Kramer, James; Linthorst, Llansana; Antman, Edvardsen, Pettersson; Smit.
Feyenoord en Go Ahead Eagles speelden 36 keer eerder tegen elkaar in De Kuip. De Rotterdammers hebben prima statistieken tegen de ploeg uit Deventer. In de 36 eerdere edities won Feyenoord er namelijk 26. Negen keer werd het en slechts één keer nam de ploeg uit Overijssel de punten mee terug naar de Adelaarshorst. De Rotterdammers scoorden in alle thuiswedstrijden tegen Go Ahead Eagles maar liefst 92 keer. De Deventenaren kwam niet verder dan twintig doelpunten in De Kuip.
Laatste vijf officiële ontmoetingen in De Kuip tussen Feyenoord en Go Ahead Eagles: 30 september 2023 | Feyenoord - Go Ahead Eagles (3-1) | Eredivisie14 mei 2023 | Feyenoord - Go Ahead Eagles (3-0) | Eredivisie 22 augustus 2021 | Feyenoord - Go Ahead Eagles (2-0) | Eredivisie5 april 2017 | Feyenoord - Go Ahead Eagles (8-0) | Eredivisie19 april 2015 | Feyenoord - Go Ahead Eagles (0-1) | Eredivisie
Yankuba Minteh na het openingsdoelpunt van vorig seizoen tegen Go Ahead Eagles (30 september 2023)