Na transfer van Lierse naar Dender eindelijk kans op hoogste niveau: grote woorden worden niet geschuwd | OneFootball

Na transfer van Lierse naar Dender eindelijk kans op hoogste niveau: grote woorden worden niet geschuwd | OneFootball

In partnership with

Yahoo sports
Icon: VOETBALKRANT.COM

VOETBALKRANT.COM

·27 Juni 2025

Na transfer van Lierse naar Dender eindelijk kans op hoogste niveau: grote woorden worden niet geschuwd

Gambar artikel:Na transfer van Lierse naar Dender eindelijk kans op hoogste niveau: grote woorden worden niet geschuwd

Na twee jaar trouwe dienst bij Lierse vertrekt Luc Marijnissen naar eersteklasser Dender. De 22-jarige Nederlandse verdediger krijgt zo zijn eerste ervaring op het allerhoogste niveau te verwerken. Hij ziet het alvast zitten.

Sinds 19 juni is hij actief bij Dender en in de voorbereiding volop bezig zijn kansen af te dwingen voor een eerste avontuur op het hoogste niveau. Dat is er niet gekomen in zijn eigen land, Nederland.


Video OneFootball


De verdediger werd tijdens de wintermercato gevolgd door een aantal clubs uit de Eredivisie, maar een transfer volgde er niet. Hij is nu wel blij dat hij zijn kans krijgt in België.

Voor ik mijn contract bij Dender tekende, had ik een gesprek met de technisch directeur en de coach”, gaf Marijnissen aan. “Ze lieten aan de hand van beelden zien welk type speler ik ben en wat hun systeem is. Ze maakten me duidelijk waarom mijn profiel in hun systeem past. Ze hebben me gehaald met een bepaald doel. Ze zien me als rechtse centrale verdediger van de drie. Het geeft me ook vertrouwen dat ik in de eerste oefenmatch meteen op die positie werd uitgespeeld, al is het nog lang vooraleer de eerste competitiematch wordt gespeeld. Ik kan ook als rechtsback of als centrale verdediger uitkomen in een viermansverdediging. Op die posities speelde ik bij SK Lierse. Op dat vlak ben ik flexibel.”Marijnissen heeft een manier van spelen dat hij er regelmatig offensief uitkomt.“Dat is één van mijn kwaliteiten. Inspelen en door bewegen om zo in goede stelling te komen. Dat pakte tegen Teralfene prima uit, want ik scoorde bijna. Dat wil ik ook tegen betere ploegen zeker proberen. Het is goed dat we elkaar wat leren aanvoelen en mekaar leren kennnen in dit soort wedstrijden.De jongste aanwinst van Dender is er zich van bewust dat het een grote stap is van 1B naar 1A.

Lihat jejak penerbit