Romeijn ziet gouden Feyenoord-team ontvallen: "Haast niet voor te stellen" | OneFootball

Romeijn ziet gouden Feyenoord-team ontvallen: "Haast niet voor te stellen" | OneFootball

In partnership with

Yahoo sports
Icon: FR12.nl

FR12.nl

·16 de agosto de 2025

Romeijn ziet gouden Feyenoord-team ontvallen: "Haast niet voor te stellen"

Imagen del artículo:Romeijn ziet gouden Feyenoord-team ontvallen: "Haast niet voor te stellen"

Van het gouden elftal van Feyenoord uit 1970 blijft steeds een kleiner clubje over. Piet Romeijn, inmiddels 85 jaar, heeft het verlies leren accepteren, maar ook hem doet het pijn dat Ove Kindvall, Rinus Israël en Joop van Daele ons recentelijk hebben verlaten. De voormalig verdediger moet ook zijn vrouw missen.

"Het leven zonder haar is wennen", vertelt de Schiedammer in gesprek met het Algemeen Dagblad over het gemis van zijn vrouw Nel, die overleed aan een gesprongen dikke darm. "Ze kwam thuis en vertelde dat ze even moest gaan zitten. Ik ging voor haar de boodschappen uitpakken, maar toen ik terugkwam schrok ik me rot. Ze was helemaal opgeblazen en had gespuugd. We zijn naar het ziekenhuis gegaan, maar daar konden ze weinig meer doen. Ze heeft nog veertien uur geleefd. Poh, dat was een klappie."


OneFootball Videos


Romeijn telt hardop hoeveel van zijn voormalig teamgenoten uit 1970 nog levend zijn. "Guus Haak is er nog, Henk Wery, Willem van Hanegem, Eddy Treijtel, Frans Hasil en Theo van Duijvenbode. Met hem gaat het ook niet fantastisch, heb ik begrepen. De een na de ander gaat. Het is soms haast niet voor te stellen. Er blijft haast niemand meer over."

De bikkelharde verdediger merkt zelf ook dat hij niet meer de gezondheid heeft van vroeger. Het liefst stapt hij in een tijdmachine terug naar de jaren zestig en zeventig. "Man, dat was geweldig. Nu zitten we voor de business-seats. Dat regelen ze goed bij Feyenoord. We hebben samen met een paar spelers zelf iets gevraagd. Een eigen tafel. Om wat te drinken. Daar hadden supporters commentaar op, omdat zij niet konden zitten. Nu hebben ze die tafel weer weggehaald."

Niet romantiseren

Ondanks dat hij bijna 86 jaar wordt, weet Romeijn zich nog veel te herinneren over zijn jaren bij Feyenoord. Een anekdote die hij deelt gaat over een jeugdspeler, die hem destijds twee keer door de benen speelde. "Toen heb ik verteld dat ik me niet lekker voelde en mocht ik de kleedkamer in. Ik ben in zijn pak onder de douche gaan staan, dat vonden die gasten allemaal geweldig."

Met Guus Haak heeft Romeijn een vriend voor het leven overgehouden aan zijn periode bij Feyenoord, maar de verdediger vertelt dat er door supporters vaak te romantisch wordt gesproken over het elftal van die jaren. "We kwamen echt niet allemaal op elkaars verjaardagen, hoor. Als er kinderen geboren werden? Dan gingen de vrouwen meestal op bezoek. Bij de meesten ben ik niet eens op de begrafenis geweest. Ook niet voor de uitvaart van Rinus Israël, terwijl hij mijn beste vriend was. Geen uitnodiging gehad. Alleen bij die van Coen was ik erbij."

Ver detalles de la publicación