FR12.nl
·26 May 2025
Supporters zamelen geld in voor muurschildering Leo Beenhakker

In partnership with
Yahoo sportsFR12.nl
·26 May 2025
Anderhalve maand na het overlijden van Feyenoord-icoon Leo Beenhakker, zijn supporters dicht bij het realiseren van een muurschildering om hem te gedenken. Hiervoor is een crowdfunding in gang gezet, die afgelopen week in een stroomversnelling raakte nadat ook de gemeente Rotterdam een donatie deed.
Al snel na het overlijden van Beenhakker ontstond het idee om hem te eren met een gedenkteken. Omdat de gemeente geen budget heeft voor dergelijke monumenten in de openbare ruimte, moest het benodigde bedrag via een crowdfunding worden opgehaald. Wel doneerde de gemeente nu een bedrag van 5.000 euro, de helft van het streefbedrag van 10.000 euro.
In totaal ontvingen de initiatiefnemers ruim 200 donaties. Om het streefbedrag te halen, is nu nog een kleine 2.500 euro nodig. Doneren kan via de donatiepagina.
Op de achtergrond werken de initiatiefnemers ook al aan een concrete invulling van de muurschildering. Zo zijn ze gestart met het selecteren van een muurkunstenaar en met de zoektocht naar een geschikte plek. De voorkeur heeft hierbij een muur in zijn geboortewijk Carnisse.