Jong AZ verliest nipt van SC Cambuur: 0-1 | OneFootball

Jong AZ verliest nipt van SC Cambuur: 0-1 | OneFootball

In partnership with

Yahoo sports
Icon: AZFanpage

AZFanpage

·25 August 2025

Jong AZ verliest nipt van SC Cambuur: 0-1

Article image:Jong AZ verliest nipt van SC Cambuur: 0-1

Jong AZ heeft vanavond nipt verloren van SC Cambuur. In het AFAS Sportcomplex in Wijdewormer bracht een eigen doelpunt van Nick Twisk het team van Lee-Roy Echteld op een 0-1 achterstand. Jong AZ creëerde veel kansen maar tot de gelijkmaker kwamen zij niet.

Wijzigingen in de basiself

Tegenstander SC Cambuur was voor de dertiende keer de tegenstander van Jong AZ. Van de twaalf eerdere ontmoetingen won Jong AZ er vier en won SC Cambuur er acht. Coach Lee-Roy Echteld voerde drie wijzigingen door ten opzichte van de verloren uitwedstrijd tegen Jong Ajax, vorige week maandag. Virginio Deen keerde terug in het doel, terwijl Rio Robbemond startte op de nummer 10-positie in plaats van Dave Kwakman. Verder ontbrak Billy van Duijl. Zijn vervanger Mathijs Menu stond centraal achterin naast Maxim Dekker.


OneFootball Videos


Eigen doelpunt Twisk brengt SC Cambuur op voorsprong

Jong AZ begon goed aan de wedstrijd en kreeg in het eerste kwartier de beste kansen. Kasper Boogaard probeerde het van ongeveer 20 meter afstand, maar Cambuur doelman Jansen voorkwam een vroege voorsprong voor Jong AZ. Even later was Sem van Duijn dichtbij een doelpunt maar zijn schot schot werd gered door Jansen. Kort daarvoor kwam Jasper Hartog gevaarlijk voor het doel van de Friezen maar zijn voorzet ging voorlangs. Aan de andere kant zorgde Jong AZ doelman Virginio Deen met een prachtige redding ervoor dat Cambuur niet wist te scoren.

Na zestien minuten spelen kwam Cambuur op voorsprong. Een hoekschop werd ongelukkig door aanvoerder Nick Twisk in het eigen doel verwerkt; 0-1. Jong AZ ging op jacht naar de gelijkmaker en was via Jasper Hartog dichtbij. Zijn kopbal ging echter nét over het doel van de Leeuwarders. Bij de Friezen kregen Diemers, Rölke en Amofa kansen maar Virginio Deen voorkwam dat Cambuur de score verdubbelde. Met een 0-1 achterstand gingen beide teams de rust in.

Veel kansen maar geen doelpunten

De eerste kans van de tweede helft kwam van Cambuur. Remco Balk veroverde de bal maar zijn schot werd door Jong AZ verdediger Maxim Dekker geblokt. Even later kreeg Rio Robbemond ruimte om uit te halen, maar ook zijn schot werd geblokt door een Cambuur speler.

In de laatste twintig minuten zette Jong AZ druk en ging op jacht naar de gelijkmaker. Een vrije trap van Kasper Boogaard kon bijna worden binnengetikt door Nick Twisk maar zich schot werd gekeerd. De grootste kans van de tweede helft kwam van Kevin Toppenberg. Zijn schot spatte echter uiteen op de lat. Ook Van der Klaauw deed een poging maar zijn schot werd gekeerd door Jansen.

Volgende tegenstander: Jong PSV

De volgende wedstrijd staat gepland voor vrijdagavond 29 augustus, wanneer het team het in de Herdgang opneemt tegen Jong PSV.

Karakteristieken

Doelpunten: 16′ Twisk (e.d) 0-1

Gele kaarten: Sjöstrand, K. Visser (Cambuur)

Opstelling AZ: Virginio Deen; Dijkstra, Menu (85′ Van den Ban), Dekker (87′ Smits), Esajas; Twisk (c), Boogaard, Robbemond (66′ Budko); Hartog (66′ Van der Klaauw), van Duijn, Toppenberg

Opstelling SC Cambuur: Jansen; Mulders, Baouf, Amofa, Galvez (61′ Marsman); D. Visser (74′ Jermouni), Diemers (c), Rölke (61′ Souren); Van der Veen (79′ van der Sande), Balk, Sjöstrand (46′ K. Visser)

View publisher imprint